Akcesoria i osprzęt BHP

Filtr powietrza oddechowego FPO-3 Filtr powietrza przeznaczony do oczyszczenia z par oleju, wilgoci i innych zanieczyszczeń sprężonego powietrza służącego do oddychania. Ze względu na różny stan filtrów w sprężarkach jest to element gwarantujący uzyskanie odpowiednich parametrów powietrza dla operatora.

Hełm do piaskowania Hełmy przeznaczone są do ochrony osób na stanowiskach do obróbki strumieniowo – ściernej przed panującymi tam szkodliwymi czynnikami – hałasem oraz zapyleniem. Do hełmu powietrze oddechowe doprowadzane jest poprzez układ filtr powietrza oddechowego – zestaw regulacyjny lub filtr powietrza oddechowego – układ klimatyzacyjny.
Hełmy z oznaczeniem „G” przeznaczone są do śrutowania (chronione dodatkowo przez powłokę gumową). Hełmy z oznaczeniem „O/H” posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe. Każdy hełm posiada wskaźnik przepływu powietrza oddechowego.
Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 271 hełmy muszą być kompletowane z układem regulującym ilość dopływającego powietrza oddechowego

Kombinezon pyłochronny Chroni przed  działaniem nietoksycznych pyłów mineralnych o ziarnach pow. 60 µm oraz częściowo przed uderzeniami odbitych ziaren ścierniwa. Dostępny w wersji zwykłej, wzmacnianej skórą oraz ocieplanej. Szereg dostępnych rozmiarów pozwala na jak najlepsze dopasowanie do potrzeb klientów. Przy zamawianiu kombinezonu należy podać jego rozmiar (wysokość i obwód w klatce piersiowej operatora).

Rękawice piaskarskie powlekane PCV Rękawice posiadają długi rękaw zapewniający ochronę przed pyłem zapewnia ochronę całego przedramienia. Występują w dwóch rodzajach - z tkaniny bawełnianej powlekanej PVC oraz wzmacnianej skórą. Wersja powlekana PVC nie posiada w części dłoniowej szwów. Rękawice wzmacniane skórą szyte są nićmi z włókna kevlaru dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Długie rękawy zapewniają ochronę nie tylko rąk lecz i całego przedramienia operatora.

Układ regulacyjny przepływu powietrza Przeznaczony jest do regulacji ilości powietrza oddechowego dopływającego do hełmów powietrznych zasilanych z instalacji uzdatnionego sprężonego powietrza. Regulacji ilości powietrza dokonuje się przez zmianę ustawienia pokrętła. Układ jest tak zbudowany, że nie ma możliwości całkowitego zamknięcia przepływu powietrza oddechowego.

Zestaw klimatyzacyjny Zamiennie za układ regulacyjny, który oprócz regulacji dodatkowo spełnia funkcję podgrzewania lub chłodzenia powietrza. W klimatyzatorach wykorzystywane jest zjawisko fizyczne związane ze sprężaniem i rozprężaniem powietrza. Klimatyzator ogrzewa lub schładza powietrze bez dodatkowego źródła energii. Umożliwia on płynna regulację jego temperatury.

Filtr oczyszczania powietrza FOP-2S  Filtr dwustanowiskowy, z wkładem węglowym, o wyższym stopniu oczyszczania powietrza. Jest on urządzeniem przenośnym, wbudowanym w ramę pozwalającą na łatwą  i proste obsługę, transport, ustawienie i podłączenie.
Dostarczone powietrze z kompresora lub instalacji sprężonego powietrza poprzez szybkozłącze zasilające wpływa do korpusu filtra. Następnie  przechodzi przez 7 stopni filtracji  i uchodzi przez szybkozłącza wylotowe. Do regulacji ciśnienia  powietrza uzdatnionego - wylotowego służy regulator ciśnienia.

 

kombinezon piaskarzafiltr powietrza